Daha İyi Şeyler

14 Kasım 2022 tarihinde eklendi.

Yuhanna 14:13 “Baba Oğul’da yüceltilsin diye, benim adımla dilediğiniz her şeyi yapacağım.”

Hristiyan bir kişinin en önemli kaygısı Tanrı’dan en değerli lütufları edinmek olmalıdır. Dünyasal kişiler en değersizlerle ilgilenmektedirler çünkü onların istedikleri ‘bize kim iyilik yapacak’ sözleriyle özetlenmektedir. Fakat imanlı olan bizleri Tanrı’nın yüzünün ışığından başka hiçbir şey tatmin etmemelidir. Hatta memnun bile etmesin öyle ki sonsuz yaşam için kendisi tarafından kabul edileceğimiz Tanrı’yı bu dünyadayken doğru bir şekilde arzulayabilelim.

Tanrı’dan armağanları değil, vereceği lütufları arzulamalıyız. Çakıl taşlarını değil incileri arzula ve her zaman Tanrı’nın sevgiyle verdiklerinden başka hiçbir şey için uğraş verme!

Martin Luther, kendisine gönderilen değerli armağanları gördüğü zaman, Tanrı’ya olan cesur güveni sayesinde bu parıltılı armağanların hiçbirisinin kendisini yolundan döndüremeyeceğini söyledi. Sen de her zaman dışsal mutluluktan çok Tanrı’nın beğenisini arzulamalısın. Tanrı’dan öylesine şeyler dile ki, asıl sahip olacakların bu dünyadakiler değil, sonsuz yaşamda sahip olacaklarının garantisi olan şeyler olsun!

W Jenkyn

Ana Sayfa/Makaleler, Puritan/Daha İyi Şeyler